Knihobežník – spolupráca s Martinusom

thumbnail

pondelok – nedeľa

Centrum Rafael sa zapojil do projektu KNIHOBEŽNÍK

 

Ak radi čítate, milujete hry, cestovanie a výlety, určite vás Knihobežník zaujme. V svojej podstate je to vlastne otvorená knižnica, vďaka ktorej môžete hľadať knihy ukryté doslova kdekoľvek a pridávať svoje vlastné.

IMG_1877Tisícky kníh, ktoré sa zapojili do projektu, sú už od začiatku neobyčajné. Všetky knihy našli čitatelia na verejných miestach – napríklad pod lavičkou v parku, v zastávke alebo v škole či knižnici. Po prečítaní treba však knihu poslať zas ďalej do sveta, aby sa z nich mohli tešiť ďalší knihomoli. Najlepšie čo najďalej – veď knihy už precestovali viac ako milión kilometrov! Nezabudnite vždy toto miesto dobre opísať na webe a knihu ukryť čo najlepšie, nech ju nájde len ten, kto ju chcel objaviť a nie náhodný okoloidúci.

Aby ste mohli knihy objavovať, v prvom rade sa zaregistrujte na www.knihobeznik.sk, potom kliknite na mapu voľných kníh. Ak existuje miesto, ktoré je pre čítanie obzvlášť vhodné, stáva sa z neho partnerské miesto. Takéto miesto nájdete už aj v centre Rafael, kde na vás čaká červený knihobežnícky stojan s knižkami. Do projektu môžete pridávať aj vlastné knihy, ktorým by ste ešte chceli dopriať trochu dobrodružstva. Každá kniha zapojená do projektu je označená nálepkami. Jej vonkajší obal je prelepený veľkou červenou nálepkou, aby ste ju mohli rozpoznať už na prvý pohľad. Na vnútornej strane obálky je nálepka s unikátnym ID kódom a informáciou, čo máte s knihou spraviť. Hľadajte knihy, pridávajte svoje vlastné a staňte sa knihobežníkom!

 

 

knihobeznik-logo-sk

www.knihobeznik.sk

 

martinus_width_positive

        

www.martinus.sk