S DROBCAMI V POHODE

 

 

 

 

 

 

 

Vzdelávací informačno-zážitkový kurz o výchove je špeciálne zameraný na maličké deti, ktoré už ale nie sú bábätkami. Ešte verbálne jasne nekomunikujú, zato už presne vedia, ako by veci mali k ich spokojnosti byť a rodičia sú stavaní pred prvé výchovné výzvy. Poeticky “od prvého kroku po prvý vzdor”, prakticky pre rodičov detí vo veku od 12 do 30-36 mesiacov.

 

Tématicky sa venuje okruhom ako napríklad:

  • Plač, emócie, agresivita
  • Potreby a vývinové míľniky detí, čo s potrebami rodičov
    • Poslušnosť a rešpekt, hranice a sloboda
    • Efektívna komunikácia
    • Pochvaly, odmeny, tresty a alternatívy
    • Zdravé budovanie samostatnosti a sebavedomia

 

Kurz si dáva za cieľ rozvíjať rodičovské kompetencie na všetkých troch úrovniach – postoje, ktoré celú výchovu na pozadí usmerňujú, vedomosti, aj praktické zručnosti a to prostredníctvom rôznych vzdelávacích metód vrátane simulácií a priamych zážitkov.

 

Počas dvojhodinových stretnutí je aj priestor pre rozobratie konktrétnych situácií a míľnikov charakteristických pre toto obdobie, v kontexte rešpektujúcej výchovy (požičiavanie hračiek, umývanie zúbkov, dojčenie, jedlo, spánok, vylučovanie, záchvaty hnevu…)

 

POHODA z názvu S drobcami v pohode nie je niečo, čo môžete po absolvovaní kurzu očakávať ako udržateľný stav celý deň, každý deň. Je to však celkový pocit zo života s deťmi, v ktorom sa naučíme ukotviť a budete sa vedieť doňho vrátiť potom, ako rôzne výzvy zvládnete spoločne – ako rovnocenní partneri s dieťaťom. Ak nie s ľahkosťou, tak aspoň bez zbytočnej drámy 🙂

 

 

Rozsah:10 stretnutí počas 10 týždňov, vždy v rovnaký deň v rovnakom čase, zvyčajne 9:30-11:30. Účasť na kurze môžte vnímať ako prihlásenie sa na pravidelný “krúžok” na celý trimester, či už budete chodiť spolu so svojím drobcom, alebo preňho v tom čase bude zároveň prebiehať “krúžok babka” v záhrade či herni Centra Rafael (babku si prosím zabezpečte vlastnú :))

Cena za kurz v rozsahu 20 hodín je 196 EUR.

 

 

Najbližší termín – tento kurz plánujeme otvoriť v prvých mesiacoch roka 2019. Počet (dospelých) účastníkov je obmedzený na 8, preto ak účasť na najbližšom kurze zvažujete, dajte nám nezáväzne vedieť mailom na zuzana.babitz@gmail.com aby sme vás oslovili vopred, keby sa počet záujemcov blížil limitu.

Nájdete nás aj na www.facebook.com/sdrobcami.vpohode