Čikung (chi kung) a meditácia

Mgr. Viera Spring       

Čikung je viac ako 5000 ročné cvičenie, pochádzajúce zo starej Číny. Používali ho najmä na podporu zdravia, kedy lekári predpisovali okrem bylín aj cviky.    Cvičením čikungu a meditáciou, dosahovali, praktikujúci, napríklad mnísi, nevídanú dlhovekosť, a to vo veľmi v dobrom zdraví. Čikung napomáha obnovovaniu vitálnych síl a transformácii tela a mysle. Bojovníci cvičili čikung pre posilnenie tela aj ducha.

Prečo si vybrať práve tento pohybový kurz?

Vedie ho Mgr. Viera Spring a môžete sa od nej naučiť:

• Ako nájsť svoj stred a rovnováhu a ako ju udržiavať.

• Ako odbúrať stres, uvoľniť napätie a relaxovať.

• Ako transformovať emócie.

• Ako vnímať a  počúvať svoje telo.

• Ako obnovovať telu vlastné procesy, pre dobré zdravie.

• Ako dobre dýchať.

• Ako prepojiť telo, myseľ, pocity.

Ako cez prácu a komunikáciu s telom, poznávať seba a recyklovať staré a nie prospešné vzorce myslenia, správania, postojov, a tým transformovať, telo aj myseľ, na lepšiu kvalitu bytia a života.

Čo budete praktikovať na workshopoch?

Meditatívne a koncentratívne cvičenia, jemné strečingové a dychové cvičenia. Základy čikung, liečivé zvuky a hlas, zostavy cvikov pre podporu nielen chrbtice a pohybového aparátu, ale aj jednotlivých vnútorných orgánov. Ako načúvať svojmu telu a porozumieť. Prepojenie telo, myseľ, pocity. Posilnenie, prípadne obnovenie telu vlastných procesov, pre dobré zdravie. Posilnenie psychického aj fyzického zdravia a kondície.

Kurz začiatočníkov, pozostáva z 12 workshopov a následne  pokračuje ďalšími modulmi pre mierne pokročilých a pokročilých.

Cena:  90 Eur

Kedy a kde: Centrum Rafael, streda od 18,10 do 19,10 hod.

KONTAKT: Vierka 0905 219 490

PRIHLÁSIŤ SA www.taijiclub.sk