HODINY TAI CHI budú od januára 2019

Čikung (chi kung) a meditácia

Mgr. Viera Spring        taici

Čikung je viac ako 5000 ročné cvičenie, pochádzajúce zo starej Číny. Používali ho najmä na podporu zdravia, kedy lekári predpisovali okrem bylín aj cviky.    Cvičením čikungu a meditáciou, dosahovali, praktikujúci, napríklad mnísi, nevídanú dlhovekosť, a to vo veľmi v dobrom zdraví. Čikung napomáha obnovovaniu vitálnych síl a transformácii tela a mysle. Bojovníci cvičili čikung pre posilnenie tela aj ducha.

Prečo si vybrať práve tento pohybový kurz?

Vedie ho Mgr. Viera Spring a môžete sa od nej naučiť:

¦ Ako nájsť svoj stred a rovnováhu a ako ju udržiavať.

¦ Ako odbúrať stres, uvoľniť napätie a relaxovať.

¦ Ako transformovať emócie.

¦ Ako vnímať a  počúvať svoje telo.

¦ Ako obnovovať telu vlastné procesy, pre dobré zdravie.

¦ Ako dobre dýchať.

¦ Ako prepojiť telo, myseľ, pocity.

Ako cez prácu a komunikáciu s telom, poznávať seba a recyklovať staré a nie prospešné vzorce myslenia, správania, postojov, a tým transformovať, telo aj myseľ, na lepšiu kvalitu bytia a života.

Čo budete praktikovať na workshopoch?

Meditatívne a koncentratívne cvičenia, jemné strečingové a dychové cvičenia. Základy čikung, liečivé zvuky a hlas, zostavy cvikov pre podporu nielen chrbtice a pohybového aparátu, ale aj jednotlivých vnútorných orgánov. Ako načúvať svojmu telu a porozumieť. Prepojenie telo, myseľ, pocity. Posilnenie, prípadne obnovenie telu vlastných procesov, pre dobré zdravie. Posilnenie psychického aj fyzického zdravia a kondície.

 

Kurz začiatočníkov, pozostáva z 12 workshopov a následne  pokračuje ďalšími modulmi pre mierne pokročilých a pokročilých.

Info:čikung

 

Cena:  90 Eur

Kedy a kde: Centrum Rafael, streda od 18,10 do 19,10 hod.

KONTAKT: Vierka 0911 963 572

PRIHLÁSIŤ SA www.taijiclub.sk