SPOLU V TOM

Párová príprava na pôrod a rodičovstvo zážitkom

 

 

 

 

 

 

 

 

Pripravíme vás na prvé týždne a mesiace s bábätkom, otvoríme mnohé témy, o ktorých je dobré rozmýšľať a rozprávať sa ešte pred tým, ako sa vaše dieťa narodí, aby ste mohli robiť informované rozhodnutia najvhodnejšie pre svoju novú rodinu už od prvého dňa. Neoddeliteľnou súčasťou vášho života a vznikajúceho vzťahu s dieťaťom je aj spôsob, akým príde na svet a ako to vy prežijete ako jeho rodičia. Prvé 2-3 stretnutia preto venujeme intenzívnej príprave – informačnej aj praktickej, na pôrod, jeho proces, rozhodnutia a podmienky, ktoré ho ovplyvňujú, aby ste sa stali aktívnymi účastníkmi tohto životného míľnika pre svoje dieťa a aj pre seba v novej role rodičov.

 

Témy:

  • príprava na pôrod – čo môžeme robiť už teraz
  • pôrod ako prirodzený proces – fyziológia, hormóny, podmienky
  • pôrod a pôrodnica – čo sa bude diať, ako tomu rozumieť
  • popôrodná starostlivosť o seba a bábätko
  • (ne)dojčenie
  • manipulácia s dieťatkom, nosenie
  • plač, spánok, režim, rešpektujúca komunikácia
  • z dvojice trojica – nové roly, nová dynamika
  • zvládnutie životnej zmeny

 

Rozsah: 6 týždňov, každý týždeň jedno 2-hodinové stretnutie vždy v stredu 18:00 – 20:00. Za tento čas budete mať možnosť nové informácie vždy doma spracovať, porozprávať sa spolu, pripraviť si doplňujúce otázky a skutočne začať “žiť v očakávaní”. Stretnutia prebiehajú v stabilnej skupine, vždy s dvoma lektorkami súčasne.

 

Kurz rozvíja rodičovské kompetencie na všetkých troch úrovniach – vedomosti, zručnosti a postoje formou nielen prednášok a diskusie, ale aj prostredníctvom ďalších vzdelávacích metód vrátane praktických cvičení a zážitkových techník. Jeho obsah je garantovaný diplomovanou pôrodnou asistentkou a certifikovanou laktačnou poradkyňou.

 

Svoju účasť nemusíte odkladať až na obdobie ku koncu tehotenstva, radi vás medzi nami uvidíme už od ukončeného prvého trimestra.

 

Najbližšie termíny:

Jeseň 2018 – od 19.septembra do 24.oktobra

Zima 2018 – od 14.novembra do 19.decembra

Budeme radi ak nám dáte o svojom záujme o kurz vedieť čo najskôr.

Záväzná príhláška tu: https://goo.gl/forms/AiRRyjPg8Txfg0IS2

 

Kontakt

www.facebook.com/spolu.v.tom

spoluvtom@gmail.com