VÝCHOVA BEZ PORAZENÝCH

 

 

 

 

 

 

 

 

Celosvetovo najúspešnejší kurz rodičovských kompetencií, s certifikovanými slovenskými lektorkami. Kurz o deťoch, rodičoch a otvorených vzťahoch, o komunikácií, ktorá otvára dvere k ďalším rozhovorom a väčšej blízkosti, o spôsobe riešenia problémov, kedy záleží na tebe aj na mne rovnako.

 

Výchova bez porazených je kreatívnym prekladom anglického originálu Parent Effectiveness Training. Kurz je dielom amerického psychológa Thomasa Gordona (žiaka Carla Rogersa), ktorý ho vytvoril, keď ho už nebavilo riešiť dôsledky a problémy narušených vzťahov a (ne)komunikácie v rodinách. Kurz poňal ako prevenciu a zameral sa na rodičovské kompetencie:

– cielene nafukovať čas a priestor, v ktorom vám je všetkým spolu fajn

– podporiť dieťa v nachádzaní vlastných riešení svojich problémov

– účinne komunikovať, keď dieťa robí niečo, čo mi prekáža a spoločne hľadať riešenia, ktoré sú prijateľné pre obe strany (a tým sa nemyslí kompromis)

 

Kurz je rozdelený do 8mich 3-hodinových stretnutí v rovnakom čase 18:00 do 21:00.

Najbližší kurz otvárame v utorky od 2.10.2018, posledné stretnutie vychádza na 20.11.2018.

 

Časový fond to nie je malý a uvedomujeme si, že v tomto podvečernom čase to je najmä na úkor času stráveného s rodinou. Veríme však, že je to investícia ktorá sa premietne do kvality spoločne tráveneho času a vzájomných vzťahov (a to nie len s deťmi).

 

Kurz nie je len o teoretických vedomostiach, práve naopak. Základom je jednoduchý teoretický rámec, ktorý pomáha určiť, kto má problém a aké zručnosti v ktorom prípade použiť – no je postavený najmä na praktických nácvikoch a simuláciách, ktoré vám dajú priestor na to, aby sa vám nadobudnuté vedomosti stihli dostať pod kožu a vžiť natoľko, že ich budete vedieť použiť aj vo vypätých situáciach. V tomto procese sa vám pravdepodobne pozmenia trochu aj postoje, bez ktorých by aj tie najlepšie vedomosti nemali zmysel. Z tohto dôvodu bol overený formát trojhodinových stretnutí vyhodnotený ako najvhodnejší.

 

Kurz je vhodný pre všetkých rodičov (mamy aj otcov) všetkých vekových kategórií detí. Vítané sú aj rodičovské páry.

 

Cena kurzu je 240 EUR (10 EUR/hod.) a zahŕňa okrem stretnutí aj knihu Výchova bez poražených (české vydanie) a pracovný zošit (125 strán, slovenský preklad). Pri každom stretnutí bude k dispozícií aj občerstvenie v podobe nápojov a niečoho malého na zahryznutie.

Účastníci, ktorí sa nahlásia v dvojiciach (t.j. pritiahnete manžela, kamarátku, suseda) platia každý len 195 EUR.

 

Ak vám k rozhodnutiu zúčastniť sa chýbajú akékoľvek informácie, nie ste si istý cenou, časom, alebo tým, či je to vhodné pre vás, kľudne nám píšte alebo volajte:

www.facebook.com/vychova.bez.porazenych

Monika 0905 333 210

Kiška (Zuzka) 0911 282 252

 

Na našej samostatnej stránke aktuálne pracujeme, ak však máte chuť si o kurze a metóde prečítať trochu viac:

www.vychovabezporazenych.cz (Gordon Institute Čechy a Slovensko)

www.bezporazenych.cz (sviežejší počin skupiny inštuktorov z Brna a okolia)

 

Prihláška na kurz TU:

https://goo.gl/forms/kiudU1VvWgarIA4k2